Co oznacza 1% dla Ziemi?

Światowy program 1% for the Planet zachęca firmy i osoby do wspierania ochrony środowiska poprzez przekazywanie 1% swoich obrotów na organizacje działające na rzecz ochrony środowiska. Obecnie poziom darowizn na rzecz środowiska stanowi zaledwie 7% całej filantropii. Jest to zdecydowanie niewystarczające do rozwiązania problemów, z jakimi zmaga się nasza ziemia.

Według Kate Williams, dyrektor organizacji 1% for the Planet, "członkowie przekazali do tej pory ponad 295 milionów dolarów na rzecz zatwierdzonych organizacji ekologicznych". Do chwili obecnej 1% for the Planet jest siecią, która obejmuje ponad 900 firm członkowskich we Francji i 6 000 na całym świecie, w ponad 90 krajach. VLINY chce być częścią tego projektu. Nasza planeta jest najcenniejszą rzeczą dla ludzi.

Poznaj 1% for the Planet.

Słowo od Założyciela

"Musimy przyjąć odpowiedzialność za ekologiczny wpływ, jaki ludzie mają na naszą planetę. Nie możemy ignorować globalnego ocieplenia, więc musimy oddać naszej ziemi to, co ona nam ofiarowuje. Poprzez ten coroczny wkład wspieramy stowarzyszenia, które ratują Ziemię" - wyjaśnia Olivier Maciejewski, prezes VLINY.

VLINY zdecydowało się współpracować tylko z partnerami, którzy dbają o środowisko. Olivier kontynuuje: "Nasze produkty kosmetyczne są opracowywane w laboratoriach, które myślą nie tylko o skórze, ale także o środowisku."