Jak starzeje się skóra twarzy?

Każda część twarzy ma swój własny proces starzenia się.

Na czole pojawiają się zmarszczki, które są związane z zwiotczeniem mięśni. Pojawią się więc trzy rodzaje zmarszczek: pionowe, poziome i boczne w oczodołach, znane jako kurze łapki.

Na poziomie konturu oka, skóra i mięśnie z czasem ulegają zwiotczeniu, w efekcie czego skora górnej powieki staje się opadająca.

Na poziomie dolnej powieki tłuszcz, który znajduje się w okolicach oczu zsuwa się z powodu wiotkości mięśnia, który z wiekiem ulega rozciągnięciu tworząc tzw. worki pod oczami.

Wokół ust pojawiają się zmarszczki mimiczne z reguły nad górną wargą.Przecinają one łuk Kupidyna, który jest połączeniem między górną, a dolna wargą ust.

Na szyi i w okolicach podbródka, skóra i mięśnie ulegają rozciągnięciu, a ich struktura staje się obwisła. Przyczynia się to do powstania nieestetycznego podwójnego podbródka.

Aby dowiedzieć się, jak starzeją się poszczególne część twarzy, należy zrozumieć dwie rzeczy:

  • Po pierwsze, gdy jesteśmy młodzi, nasza skora produkuje spora ilość kolagenu wzmacniającego jej strukturę. Z czasem, gdy skóra i mięśnie rozchodzą się, jest ona ściągana w dół. W rezultacie fałd nosowo-wargowy staje się cięższy, a skora kości policzkowych zaczyna opadać. 
  • Po drugie, tkanki w okolicy podbródka trzymają się bardzo mocno więc gdy reszta twarzy z wiekiem się zapadnie, skora na twarzy automatycznie zaczyna również opadać. 

Nasza kolekcja maseczek VLINY to kompletny zabieg przeciw starzeniu się skóry, który możesz odkryć tutaj.

VLINY | 5 czerwca 2020r.