Naturalne sposoby na podwójny podbródek

Podwójny podbródek to problem, który dotyka osób o każdej budowie ciała i w każdym wieku. Jest to lokalne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka. 


Najczęstszą przyczyną tego problemu są predyspozycje genetyczne. Podwójny podbródek zbudowany jest wtedy z rezerwy tłuszczu, którą organizm gromadzi na tzw. “czarną godzinę” - tłuszczu brunatnego, który bardzo trudno spalić za pomocą ćwiczeń. 


Czasami podwójny podbródek jest wynikiem nadwagi całego ciała. Wtedy ogólna utrata masy powinna pomóc zredukować niechciany tłuszcz pod brodą. Jeśli jednak tak się nie stanie, oznacza to skłonność genetyczną do odkładania się tkanki w tym miejscu.


Nieodpowiednia postawa ciała, np. garbienie się, również wpływa na uwydacznianie się drugiej brody. Plecy powinny być wyprostowane, łopatki ściągnięte, szyja wyciągnięta, a broda lekko uniesiona do góry. Prawidłowa postawa pomoże ukryć niedoskonałość i poprawi prezencję. 


Istotne jest także to, w jaki sposób śpimy. Zrezygnuj ze spania na wielkich poduchach, które powodują wiotczenie skóry szyi oraz podbródka, i przerzuć się na płaskie jaśki!


Często przyczyną pojawiania się podwójnego podbródka jest także utrata elastyczności i sprężystości skóry, związana z procesem starzenia. W tym wypadku pomóc mogą kosmetyki zawierające kolagen.

Nieważne jednak, co jest przyczyną Twojego podwójnego podbródka, maseczka VLINY V+ Lift pomoże Ci w jego redukcji. Produkt ten modeluje owal twarzy i likwiduje drugą brodę w zaledwie 30 minut dziennie!  


VLINY | 5. stycznia 2021