Jak dbać o nasze usta?

Każdy z nas chciałby móc się pochwalić pięknymi, nawilżonymi i gładkimi ustami. Spierzchnięte i przesuszone wargi mają nie tylko nieestetyczny wygląd, ale potrafią być również na co dzień bardzo uciążliwe, a nawet bolesne. 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak niezwykle istotna jest pielęgnacja ust. Są one bardzo delikatne, a skóra warg jest cienka i wrażliwa, przez co tak łatwo doprowadzić je do niepożądanego stanu. Niestety usta zaczynają się starzeć już po 25. roku życia, pokrywając się, z wiekiem co raz widoczniejszą, siateczką zmarszczek. 

Jak zatem dbać o nasze usta i powstrzymać ich proces starzenia się?

  • Pamiętaj o regularnym nawilżeniu. Najlepiej sprawdzą się w tym pomadki i balsamy nawilżające z naturalnym składem.
  • Chroń usta przed promieniami UV. Upewnij się, że Twoja pomadka zawiera filtr SPF. Skóra warg jest bardzo wrażliwa na promienie słoneczne i niezwykle łatwo ją podrażnić, a jak wiadomo nadmierna ekspozycja na Słońce przyspiesza procesy starzenia.
  • Dieta bogata w witaminy A, E, C i B2 jest podstawą pięknego wyglądu nie tylko ust, ale także całej twarzy. Warto wprowadzić zatem do swojego menu owoce, warzywa, ryby, nasiona i orzechy. Należy pamiętać także o codziennym piciu wody.
  • Używaj domowych peelingów. Naturalny miód pszczeli wymieszaj z cukrem drobnoziarnistym, najlepiej trzcinowym. Delikatnie posmaruj usta gotowym peelingiem i pozostaw na kilka minut. UWAGA! Nie należy peelingów stosować zbyt często, gdyż skóra ust jest bardzo wrażliwa i łatwo ją podrażnić!
  • Stosuj maski na usta. Z naszej oferty szczególnie polecamy maseczki VLINY L+ Hydro na usta. Ma ona efekt nawilżający i poprawiający regenerację komórek skóry ust. Wargi stają się wygładzone i ujędrnione bez konieczności przechodzenia inwazyjnych zabiegów.
  • Nie zapomnij o uśmiechu! To on nadaje naszym ustom i całej twarzy prawdziwego i nieprzemijającego piękna!

VLINY | 23 września 2020r.