Skuteczna regeneracja - jak przywrócić skórze blask?

Dogłębna i skuteczna regeneracja skóry to głównie takie zabiegi jak oczyszczenie, nawilżenie, złuszczenie czy odżywienie.

Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić jest usunięcie martwych komórek, aby przyśpieszyć regenerację nowych, dlatego warto zacząć od peelingu.

  • Peeling – czyli złuszczenie obumarłego naskórka, stymuluje produkcje nowych komórek. Systematyczne wykonywanie peelingu przyczynia się do wygładzenia zmarszczek i zwężenia porów oraz pomaga odzyskać promienny blask skóry. Zaleca się wykonywanie peelingu raz/dwa razy na tydzień w zależności od typu cery.

Następnym etapem jest oczyszczenie.

  • Oczyszczenie – jest to jeden z najważniejszych etapów codziennej pielęgnacji twarzy. Umożliwia usunięcie zanieczyszczeń, nagromadzonego martwego naskórka. W tym celu najlepiej wybrać żel do mycia twarzy odpowiedni do naszego typu skóry lub inny produkt do demakijażu i oczyszczenia. Dobrze dobrany kosmetyk zapewni skórze komfort i odpowiednią pielęgnację.

Po oczyszczeniu skóry przychodzi czas na właściwe jej odżywienie, a także nawilżenie.

  • Odżywienie - wśród kosmetyków odżywczych największą skutecznością odznaczają się kremy i balsamy zawierające masło shea, masło kakaowe, oleje naturalne, witaminy A,C i E oraz żelazo, miedź, cynk i jod. Zawartość tych składników przyczynia się do intensywnego nawilżenia i zmniejszenia szorstkości skóry. Poza tym usuwa oznaki zmęczenia i pomaga przywrócić blask cerze, nadając jej młodzieńczy wygląd. 
  • Nawilżenie – bardzo ważne jest właściwe nawilżenie, niezależnie od rodzaju skóry. Wspomaga procesy regeneracyjne, zapewnia większą elastyczność cery oraz spowalnia procesy starzenia. Do skutecznego nawilżenia najlepiej szukać kosmetyków, które zawierają w sobie substancje aktywne o udowodnionym działaniu np. aloes, mocznik, kwas hialuronowy, gliceryna, witaminy C i E.

W procesie regeneracji warto stosować nasze maseczki VLINY na każdą część twarzy, które zawierają w sobie najlepsze składniki, takie jak kolagen, aloes i kwas hialuronowy.  

                     

VLINY | 8. czerwca 2021