Pielęgnacja skóry suchej

Sucha skóra to bardzo częsty problem, charakteryzujący się brakiem odpowiedniej ilości wody w najbardziej powierzchownej warstwie naskórka. Zwykle starsze osoby są bardziej podatne na suchość skóry. Skóra u osób starszych ma tendencję do zmniejszonej ilości naturalnych olejów. Czynniki środowiskowe, takie jak wilgotność i temperatura, mają ogromny wpływ na ilość wody zatrzymywanej w skórze. Częste mycie rąk i odkażanie powoduje parowanie i wysuszanie.

W poradzeniu sobie z problemem suchej skóry najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja oraz nawodnienie organizmu.

  •     PIELĘGNACJA

Najlepszym zabiegiem dla skóry suchej jest codzienne nawilżenie emolientami. Pomocne w utrzymaniu nawilżenia będzie również stosowanie kremów i maści. Są one skuteczniejsze i mniej drażniące niż balsamy.

Bardzo ważną rolę pełni oczyszczenie skóry. Do higieny twarzy powinno się stosować delikatne środki myjące o neutralnym pH. Mydła zawierające substancje zapachowe, barwiące i inne chemikalia mogą podrażniać i wysuszać skórę. Lepiej jest wybierać łagodne, bezzapachowe środki oczyszczające.

Spróbuj ograniczyć długie i gorące kąpiele, które powodują wysuszenie skóry. Bierz krótkie prysznice, które powinny trwać od 5-10 minut.
Po umyciu użyj kremu nawilżającego, aby zatrzymać wilgoć w skórze.

  •   NAWODNIENIE ORGANIZMU

Powinniśmy pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów, ok. 2 – 2,5 l. dziennie. Użyteczne będzie też wprowadzenie do swojej diety owoców i warzyw, które również są bogatym źródłem H20 i soli mineralnych.

Do pielęgnacji skóry twarzy zachęcamy do stosowania maseczek VLINY, które oprócz wygładzenia i ujędrnienia zapewniają efekt nawilżenia.

 

VLINY | 20. kwietnia 2021