Pielęgnacja przeciwstarzeniowa - kiedy zacząć?

Skóra zaczyna się starzeć już w wieku 20 lat. Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się na naszej skórze od około 25 roku życia. Najpierw zauważalne są drobne linie, a zmarszczki i utrata elastyczności stają się widoczne z czasem.

Starzenie się skóry może rozpocząć się w dowolnym momencie i jest uzależnione od wielu czynników. Jedne można kontrolować, a innych nie o czym możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule. Stosowanie produktów przeciwstarzeniowych najlepiej zacząć już w wieku 20 lat, zanim objawy staną się w pełni widoczne na skórze. Jest to skuteczny sposób na spowolnienie procesu starzenia i opóźnienia jego początku.

Działania przeciwzmarszczkowe, które powinniśmy wprowadzić już od wczesnych lat to przede wszystkim odpowiednia dieta i styl życia.
Dieta powinna opierać się na warzywach i owocach, które dostarczą nam wartościowych składników odżywczych. Bardzo ważne jest również picie wystarczającej ilości wody.

Dopiero po ustaleniu odpowiedniej diety można wspomóc skórę poprzez stosowanie kosmetyków. Najlepiej zacząć od ochrony przed słońcem. Jest to najważniejszy czynnik w profilaktyce przeciw procesom starzenia, na który możemy reagować już od najmłodszych lat. Następnie ważne jest nawilżenie i ochrona przed szkodliwymi czynnikami środowiska naturalnego.

Podczas pielęgnacji skóry zachęcamy do zastosowania naszej maseczki liftingujące, które oprócz efektu ujędrnienia i wygładzenia świetnie nawilżają cerę.

VLINY | 21. maja 2021