Najlepsze składniki aktywne w kosmetykach na starzenie się skóry

Starzenie się jest nieuniknione i w miarę upływu czasu należy się spodziewać, że na Twojej skórze pojawią się oznaki starzenia takie jak: ciemne plamy, przebarwienia czy zmarszczki.

Starzenie się jest naturalnym procesem, ale jeżeli chcesz go opóźnić i wyglądać trochę młodziej warto poszukać kosmetyków, których składniki zapewnią Ci pożądane efekty.
Na rynku dostępnych jest wiele produktów o działaniu przeciwstarzeniowym. Przedstawiamy najważniejsze składniki, które powinny się  w nich znaleźć.

CERAMIDY

Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry nazywana jest barierą skórną, a jej podstawową rolą jest utrzymywanie nawilżenia. Ceramidy są lipidami, które utrzymują tę barierę w dobrej kondycji i zatrzymują wodę w skórze. Z wiekiem oraz pod wpływem stresu, niekorzystnych czynników zewnętrznych ilość ceramidów w skórze zmniejsza się. Miejscowe zastosowanie kosmetyków bogatych w ceramidy zwiększa zdolność zatrzymywania wody, zmniejsza jej utratę poprzez naskórek, a zatem przywraca do normy zawartość wody w skórze oraz przyśpiesza jej regenerację.

KOLAGEN

To jedno z najważniejszych białek w Twojej skórze, dzięki któremu jest ona mocna i jędrna. Wraz z wiekiem spowalnia się naturalna produkcja kolagenu. Na jego ilość wpływają również wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne. Systematyczne stosowanie kremów z zawartością kolagenu odbuduje zniszczone komórki skóry twarzy, przywracając jej nawilżenie, jędrność oraz gładkość. Poprawi się także koloryt cery, stanie się ona napięta.

KWAS GLIKOLOWY

Kwas ten należy do grupy zwanej alfahydroksykwasami. Wyróżnia się najmniejszym rozmiarem cząsteczek, dzięki czemu może wnikać w głąb skóry.
Kwas glikolowy posiada właściwości złuszczające. Delikatnie rozpuszcza wiązania między martwymi komórkami skóry poprawiając jej strukturę, koloryt i zmniejszając wielkość porów. W wysokich stężeniach silnie pobudzi procesy regeneracyjne skóry właściwej,
poprawi elastyczność, spłyci zmarszczk, zredukuje blizny.

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w naszym organizmie, więc mało prawdopodobne jest, że wywoła jakiekolwiek komplikacje. Posiada zdolność wiązania dużych ilości wody, dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona.
Kwas hialuronowy nie tylko nawilża, ale także pomaga napiąć skórę i wypełnić drobne zmarszczki.

KWAS MLEKOWY

Jest jednym z rodzajów kwasów alfa-hydroksylowych. Jest powszechnie stosowanym składnikiem przeciwstarzeniowym w produktach złuszczających. Oprócz właściwości przeciwstarzeniowych oraz złuszczających, kwas mlekowy zwiększa naturalne czynniki nawilżające w skórze.

Na starzenie się skóry zastosuj maseczki VLINYktóre w swoim składzie posiadają kolagen oraz kwas hialuronowy.

 

VLINY | 26. marca 2021