Jaka jest funkcja kolagenu?

Kolagen: korzystny dla ciała i skóry 

Kolagen jest jednym z najważniejszych składników organizmu odpowiadających za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Dzięki niemu komórki bezustannie odnawiają się. Niestety, z biegiem lat ciało traci zdolność do naturalnej produkcji kolagenu.

Kolagen jest niezbędnym białkiem strukturalnym występującym w skórze, zapewniającym elastyczności i jędrność. Jednak z każdym kolejnym rokiem nasz organizm produkuje go coraz mniej, przyczynia się do powstawania oznak starzenia się skóry.  Dostępne na rynku produkty kosmetyczne zawierające kolagen mogą wspomóc i opóźnić ten nieunikniony proces. 


Kolagen jako składnik produktów uzupełniających staje się obecnie bardzo popularny i ma wiele zastosowań. Jest najbardziej obfitym białkiem, które stanowi prawie 30% całego białka w organizmie człowieka. Główną funkcją kolagenu jest wspomaganie odbudowy struktury różnych organów i tkanek w organizmie.  

Hydrolizowany kolagen, który stosujemy w produktach VLINY jest kolejną formą kolagenu, który został rozbity na mniejsze peptydy. Peptydy ze zhydrolizowanego kolagenu (lub hydrolizat kolagenu) są biologicznie aktywne, ale wymagają dalszego trawienia, przetwarzania lub fermentacji w celu uwolnienia ich z białka macierzystego.

Ponieważ produkcja kolagenu z wiekiem maleje, uważa się, że suplementy kolagenowe pomagają utrzymać poziom kolagenu we włosach, skórze, paznokciach i innych tkankach.

Więcej informacji na temat naszych produktów można znaleźć w naszej kolekcji.


VLINY | Przez Olivię Merkle | 30 maja 2019 r.