Jakie są rodzaje zmarszczek ?

Zmarszczki są powszechnym problemem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieją różne rodzaje zmarszczek, które powstają z różnych przyczyn. Może to mieć wpływ na wybór najskuteczniejszych metod pielęgnacji skóry, które pomogą zminimalizować ich widoczność. Przedstawiamy różne rodzaje zmarszczek, które mogą pojawić się wraz z wiekiem.

 1. Dynamiczne zmarszczki mimiczne
  Dynamiczne zmarszczki mimiczne różnią się od zmarszczek statycznych tym, że powstają tymczasowo podczas wykonywania wyrazu twarzy, podczas gdy wygląd zmarszczek statycznych utrzymuje się nawet wtedy, gdy twarz jest w spoczynku. Zmarszczki dynamiczne mogą jednak z czasem przekształcić się w trwałe zmarszczki statyczne. Nadmierna ekspozycja na słońce i niewłaściwy styl życia, taki jak palenie papierosów, mogą przyspieszyć ten proces.
 2.  Zmarszczki senne
  Spanie na brzuchu lub boku może powodować zmarszczki uciskowe lub senne. Dzieje się tak, gdy twarz jest ściśnięta lub przygnieciona do powierzchni takiej jak poduszka, pozostawiając zmarszczki, które mogą stopniowo zanikać w ciągu dnia lub mogą stać się trwałe. Zmiana pozycji podczas snu na plecy zamiast na brzuch lub bok może pomóc uniknąć tego typu zmarszczek.
 3. Zmarszczki grawitacyjne
  W ramach naturalnego procesu starzenia się, ilość kolagenu i elastyny w skórze zaczyna się zmniejszać, co prowadzi do zwiotczenia skóry. Chociaż procesu tego nie da się całkowicie zatrzymać, istnieją produkty do stosowania miejscowego, które mogą pomóc w uzupełnieniu kolagenu, zapewniając gładszy i bardziej młodzieńczy wygląd.
 4. Zmarszczki posłoneczne
  Zmarszczki te pojawiają się wraz z upływem czasu  przez naturalną utratę elastyny, a także zbyt długą ekspozycję na słońce. W młodości opalanie się na słońcu może wydawać się nieszkodliwe, ale ta niebezpieczna rozrywka może siać spustoszenie w naszej skórze. Promienie UV uszkadzają włókna kolagenowe (białko, które nadaje skórze jej strukturę) i elastynę (białko, które pomaga skórze odzyskać sprężystość), przyczyniając się do powstawania drobnych fałd na policzkach, górnej wardze i szyi.

W celu likwidacji zmarszczek zachęcamy do skorzystania z naszej kolekcji maseczek VLINY, które przeznaczone są na każdą część twarzy. 

VLINY | 02. kwietnia 2021