Jakie są czynniki starzenia się skóry ?

Zmarszczki, które pojawiają się  w procesie starzenia, są najbardziej widoczne na skórze narażonej na działanie promieni słonecznych m.in. na twarzy, dłoniach, szyi.

Mimo że to genetyka determinuje strukturę skóry to ekspozycja na słońce jest główną przyczyną powstawania zmarszczek, szczególnie u osób o jasnej karnacji.

Zmarszczki powodowane są przez różne czynniki – jedne można kontrolować, a innych nie:

  • Wiek – wraz z wiekiem skóra w naturalny sposób staje się mniej elastyczna i bardziej delikatna. Zmniejszona produkcja naturalnych składników wysusza skórę i sprawia, że staje się ona bardziej pomarszczona.
    Zmniejsza się tłuszcz w głębszych warstwach skóry. Powoduje to luźną, obwisłą skórę oraz wyraźniejsze linie.
  • Promieniowanie UV – jedną z głównych przyczyn wczesnych zmarszczek jest promieniowanie ultrafioletowe, które przyśpiesza naturalny proces starzenia. Ekspozycja na promieniowanie UV powoduje rozbicie tkanki łącznej skóry – włókien kolagenu i elastyny, które znajdują się w głębszej warstwie skóry (skórze właściwej). Bez wspomagającej tkanki łącznej skóra traci siłę i elastyczność. Zaczyna wtedy przedwcześnie wiotczeć i marszczyć się.
  • Palenie - palenie może przyspieszyć normalny proces starzenia się skóry, przyczyniając się do powstawania zmarszczek. Może to być spowodowane negatywnym wpływem palenia na poziom kolagenu w naszej skórze.
  • Powtarzający się wyraz twarzy - ruchy i mimika twarzy, takie jak mrużenie oczu lub uśmiech, prowadzą do powstawania drobnych linii i zmarszczek. Za każdym razem, gdy używasz mięśni mimicznych, pod powierzchnią skóry tworzy się rowek. W miarę starzenia się skóra traci elastyczność i nie jest już w stanie wrócić na swoje miejsce. Te bruzdy stają się następnie trwałymi elementami na twarzy.

Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z pojawiającymi się zmarszczkami jest zastosowanie naszych maseczek liftingujących VLINY na każdą część twarzy.

 

VLINY | 05. maja 2021