Jak zadbać o skórę latem?

Zbyt dużo słońca może zaszkodzić Twojej skórze. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne powoduje przedwczesne starzenie się skóry. Oprócz sporadycznych oparzeń słonecznych latem, promienie UV przyczyniają się do powstawania drobnych linii i zmarszczek, plam starczych oraz zwiotczenia skóry. Zwiększona wilgotność i temperatura mogą przyczynić się również do innych problemów ze skórą jak na przykład dodatkowe natłuszczenie i połysk.

Skorzystaj z poniższych rad, aby zadbać o swoją cerę w tę najgorętszą porę roku.

  1. Oczyszczenie dwa razy w ciągu dnia – rano i wieczorem - z samego rana zmyj olej i pot, które mogą gromadzić się na powierzchni skóry przez noc. Następnie przed snem zmyj makijaż i ponownie oczyść skórę.
  2. Stosowanie kremu przeciwsłonecznego - wybierz filtr przeciwsłoneczny, który wnika w skórę i wchłania się. Zalecany jest minimalny SPF 30 i należy go nakładać 20-30 minut przed wyjściem na słońce. Stosowanie kremu z filtrem może znacznie ograniczyć powstawanie plam słonecznych, a nawet pomóc opóźnić pojawienie się drobnych linii i zmarszczek.
  3. Krem nawilżający na bazie wody - podczas lepkich letnich miesięcy Twoja cera nie będzie potrzebowała intensywnego kremu nawilżającego, którego używasz zimą. Zamiast tego używaj dwa razy dziennie lekkiego kremu nawilżającego na bazie wody. Najlepiej, aby w swoim składzie zawierał kwas hialuronowy. 

Do codziennego nawilżenia skóry zastosuj nasze maseczki VLINY na każdą część twarzy. Przed użyciem przetrzymuj maski w lodówce, dzięki czemu oprócz efektu wygładzenia i ujędrnienia uzyskasz efekt przyjemnego chłodzenia.

 

VLINY | 23. czerwca 2021