Jak zadbać o naszą skórę zimą?

Zimą nasza cera narażona jest na wiele niekorzystnych czynników. Mróz, silny wiatr, ciągłe wahania temperatury w ciągu dnia, duża różnica między temperaturą w domu, a na zewnątrz. Wszystko to sprawia, że nasza cera potrzebuje większej uwagi w tym szczególnym czasie.

Aby skóra mogła prawidłowo pełnić swoje funkcje powinna posiadać odpowiednią grubość warstwy lipidowej. W okresie zimowym szczególnie jesteśmy narażeni na odwodnienie skóry, podrażnienia i zaczerwienienia. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków pomoże temu zapobiec.

Najważniejszymi etapami w twojej pielęgnacji powinny być:

  1. OCZYSZCZENIE SKÓRY – Oczyszczenie cery jest ważnym elementem w naszej codziennej pielęgnacji, jednak musimy pamiętać, aby stosować odpowiednie produkty i nie robić tego za często, aby nie podrażnić naszej skóry. Dwa razy w ciągu dnia w zupełności wystarczy, najlepiej rano i wieczorem. Do oczyszczania zalecamy stosować żele lub pianki. Na koniec tego etapu warto zastosować peeling, który złuszczy martwy naskórek i przygotuje twarz na dalszą pielęgnację. Aby dodatkowo nie podrażnić naszej cery zalecamy wybór peelingów drobnoziarnistych.
  2. NAWILŻENIE – W okresie zimowym podstawą jest nawilżenie skóry. Najlepiej balsamować całe ciało codziennie po kąpieli, a ręce i twarz kilka razy dziennie. Wybierane przez nas kosmetyki powinny zawierać dużą zawartość kwasu hialuronowego, który silnie nawilża i zapobiega odwodnieniu skóry. Przy nawilżaniu warto zwrócić większą uwagę na skórę pod oczami. W tych okolicach jest ona o wiele cieńsza. Najlepiej zastosować lekki krem, który ochroni skórę przed mrozem i wiatrem.

  3.  NATŁUSZCZENIE – Jeżeli zmagamy się z bardzo suchą cerą warto zastosować kosmetyk, który jednocześnie nawilży i natłuści skórę. Wszelkie balsamy, kremy czy emulsje natłuszczające uzupełnią poziom lipidów na powierzchni naskórka i zapobiegną parowaniu wody z komórek skóry.
  4.  REGENERACJA – Wraz z upływem lat skóra traci swoje zdolności regeneracyjne, dlatego tak ważne jest, aby szczególnie pomóc jej w tym zimowym okresie. O regenerację skóry najlepiej zadbać nakładając kremy nawilżające i odżywcze na noc. Idealnym rozwiązaniem będzie również zastosowanie maseczki przed snem.

Na tym etapie zachęcamy do użycia naszej kolekcji maseczek VLINY. Świetnie sprawdzą się jako produkty regeneracyjne i nawilżające po całym dniu wystawionym na silny mróz i wiatr.

 

VLINY | 18. lutego 2021