Jak stworzyć swoją codzienną rutynę pielęgnacyjną na noc ?

Twoja nocna rutyna to idealny moment, aby upewnić się, że Twoja skóra otrzymuje jak najwięcej składników odżywczych i aktywnych, ponieważ podczas drzemki Twoja skóra regeneruje się i naprawia. Nadal tak jak przy rutynie pielęgnacyjnej w ciągu dnia najważniejszą są trzy kroki: oczyszczenie, pielęgnacja i nawilżenie. Jednak nocna rutyna będzie wyglądała troszkę inaczej.

Rutyna pielęgnacyjna na noc:

1. Oczyszczenie
Najlepiej stosować delikatne środki oczyszczające. Na noc możesz użyć na przykład olejku do mycia twarzy, aby zmyć makijaż. Możesz również zastosować podwójne oczyszczenie i po olejku użyć kosmetyku do mycia twarzy na bazie wody, aby usunąć zalegający brud i olejek z porów.

2. Tonizacja
Tonik najlepiej zastosować zanim zaczniesz nakładać sera i inne produkty pielęgnacyjne.

3. Serum i zabiegi
Na tym etapie warto zastanowić się nad zastosowaniem produktów z zawartością retinolu. Retinol jest formą witaminy A, która pomaga zmniejszyć widoczne zmarszczki, jasne plamy i wielkość porów. Dobrą opcją będzie również zastosowanie wszelkich odnawiających i nawilżających emulsji lub aktywnego serum kolagenowego. Zachęcamy do zastosowania naszych maseczek VLINY.

4. Krem pod oczy
W kremie pod oczy warto szukać peptydów, kwasu hialuronowego czy witaminy E, które działają napinająco i nawilżająco. Na pielęgnację skóry pod oczami zalecamy stosować nasze maseczki pod oczyktóre odżywiają skórę i pomagają usunąć zmarszczki.

 

5. Leczenie punktowe trądziku
Jeżeli zmagasz się z pryszczami warto wypróbować punkowe preparaty przeciwtrądzikowe. Jednak najlepszym sposobem jest stosowanie codziennej pielęgnacji jako środka zapobiegawczego.

6. Nawilżenie
Nawilżanie jest naprawdę ważne w nocy, ponieważ tworzy barierę, która zamyka składniki aktywne. Dzięki temu, kiedy się obudzisz, Twoja skóra będzie pełna blasku i jędrna - gotowa na rozpoczęcie dnia.

7. Olejek do twarzy
Olejki do twarzy są idealnym rozwiązaniem na noc. Pomagają nawilżyć i zmiękczyć skórę. Zwłaszcza jeśli używasz aktywnych składników, takich jak retinol, olejki do twarzy są świetnym sposobem na dodanie dodatkowego zastrzyku nawilżenia.

 

VLINY | 12. marca 2021