Jak stworzyć swoją codzienną rutynę pielęgnacyjną na dzień?

Chciałabyś stworzyć swoją własną codzienną rutynę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie wiesz jakie produkty są odpowiednie dla Twojej skóry oraz w jakiej kolejności powinnaś je stosować ?

Najlepiej trzymać się trzech prostych kroków: oczyszczanie, pielęgnacja i nawilżenie.
Ważne jest, aby stworzyć swoją własną rutynę pielęgnacyjną na dzień jak i na noc.
Poniżej przedstawiamy jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja w ciągu dnia. Skóra każdego jest inna, więc dostosuj się do tego co sprawdzi się w Twoim wieku i dla Twojego typu skóry.

Rutyna pielęgnacyjna NA DZIEŃ:

  1. Oczyszczenie

Oczyszczanie to pierwszy krok w każdej rutynie pielęgnacyjnej. Rodzaj stosowanego przez Ciebie preparatu  oczyszczającego ma większe znaczenie niż Ci się może wydawać - delikatne produkty do mycia twarzy są najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli planujesz stosować więcej składników aktywnych.

  1. Tonizacja

Stosowanie toniku jest opcjonalne, natomiast jeśli masz tonik, który lubisz, koniecznie go używaj. Tonik może być świetnym sposobem na zrównoważenie pH skóry.

  1. Serum z witaminą C

Witamina C ma zbawienny wpływ na naszą skórę. Pomaga ją zregenerować i przygotować na wystawienie na szkodliwe czynniki pochodzące od słońca i zanieczyszczeń.

  1. Krem pod oczy

Spośród wielu kremów pod oczy warto wybrać taki, który w swoim składzie będzie zawierał witaminę C, ekstrakt z zielonej herbaty, algi morskie.

  1. Nawilżenie

Krem nawilżający utrzymuje odpowiedni poziom wilgoci skóry i pomaga wzmocnić jej barierę ochronną. Do stosowania na dzień najlepiej wybrać lekki krem nawilżający, który szybko wchłonie się w skórę. Do nawilżenia proponujemy również kolekcję naszych maseczek VLINY.

  1. Krem z filtrem UV

To najważniejszy krok w Twojej pielęgnacyjnej rutynie na dzień. Oprócz nawilżenia przede wszystkim chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Stosowanie kremu z filtrem UV jest bardzo ważnym krokiem i powinien być stosowany przez cały rok.

 

VLINY | 5. marca 2021